holter ekg rebro - An Overview

Egzersize koşu bandında yürüyerek veya sabit bir bisikletin pedalını çevirerek başlayacaksınız. Egzersiz oranı veya zorluk derecesi yavaş yavaş artacaktır. Yorgun hissedene kadar egzersiz yapmanız istenecektir.

Normal Sonuç: Egzersiz sırasında kalp aktivitesi normal aralıkta ise, kalp sağlığınız olası bir sorun belirtisi göstermez.

Kalbinize sınırlı kan akışı belirtileriniz varsa stres testine ihtiyacınız olabilir. Bunlar şunları içerir:

Treadmill stress testing is a method of cardiovascular stress testing that makes use of exercising with electrocardiography (ECG) and hypertension monitoring. This manner of stress testing is normally executed with workout protocols using possibly a treadmill or bicycle.

Eğer bilgisayarınız kapanıyorsa sıcaklık seviyesinden kaynaklanabilir. Yapmış olduğunuz test ile sıcaklık bu seviyelere yaklaşıyorsa kesinlikle soğutma sisteminizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Bunların yanı sıra farmakolojik stres testi genelde ortopedik açıdan problemler yaşayan kişilerde uygulama altına alınmaktadır. Çünkü bu kişiler genelde istenen derecede egzersiz yapamamaktadır. Bu nedenle yapılan farmakolojik stres testi var olan ya da olası sorunların ortaya çıkarılmasında çoğu zaman için önemli bir konumda Detay yer almaktadır.

Sağlayıcınız iki görüntü grubunu karşılaştıracaktır; kalbinizden biri dinleniyor; diğeri ise işteyken.

Kalp ameliyatları haricinde; cerrahi girişim uygulanacak hastanın, kalp sağlığı riskinin değerlendirilmesi

Test sırasında nefes almanız veya vermeniz veya nefesinizi kısa süre tutmanız istenebilir. Testin çoğunda hareketsiz yatacaksınız.

Stres testi sırasında, bir koşu bandında veya sabit bisiklette egzersiz yaparken kalbiniz kontrol edilecektir. Egzersiz yapacak kadar sağlıklı değilseniz, sanki gerçekten egzersiz yapıyormuşsunuz gibi kalbinizin daha hızlı ve daha sert atmasını sağlayan bir ilaç verilecektir.

Testten önce doktorlar kan basıncınızı ve nabzınızı kaydedecektir. Egzersize başlamadan önce kalbinizin elektriksel aktivitesini kaydedeceklerdir (istirahat EKG'si denir). Egzersiz sırasında ve egzersiz sonrasında yaklaşık 10 dakika boyunca elektrotları takmaya devam edeceksiniz.

Bununla birlikte bu durum her zaman fark edilmeyebilir. Oksidatif stres belirtileri olarak gösterilen sağlık sorunları şunları kapsayabilir:

Kalp atış hızınız belirlenmiş bir hedefe ulaşana kadar veya devam etmenize izin vermeyen belirtiler geliştirene kadar egzersiz yapmaya devam edersiniz. Bu işaret ve semptomlar şunları içerebilir:

Hastane kontrolüne düzenli gitmek hastalıkların erken teşhis edilmesi ve tedaviye erken dönemde başlanılmasında oldukça önemlidir. Siz de düzenli hastane kontrollerinizi yaptırarak sağlığınızı koruyabilir ve yaşamınıza daha kaliteli devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *